Önceki Programcılarımız

Hayatın içinden geleni, her zaman severiz. Kendimizi bize anlatan şeyleri daima benimseriz. Belki de birkaç saatliğine alıp başımızı gitmek isteriz. Ne mutlu bizi bu yolculuklarda yalnız bırakmayanlara. Bundan sonra her Cuma saat 12.05-13.00 arasında filmlere gideceğiz. İzlediğimiz, izlettirdiğimiz, hoşumuza giden, gitmeyen yanlarıyla bize “katan” filmlere değineceğiz. Tavsiye ister misiniz, bilmeyiz; ama size reddetmeyeceğiniz bir teklif yapacağız.

”Bugün günlerden Ayten”

Programı hazırlayan ve sunan ben Aysel Kırılmaz ve teknik ekipteki arkadaşlarımla birlikte aşkın sığınağında, saat 15:00-16:00 arası her Çarşamba sizlerleyiz. Altmış dakikanıza Ayten sürmeye ne dersiniz?…

”Edebiyat; gençleri yetiştirir, yaşlılara zevk verir; ikbalde süs, felakette teselli ve sığınak olur” der Moliere,

İşte bizim sığınağımızdaki malzemeler biraz edebiyat, biraz sohbet ve müzik eşliğinde; paylaşmak, dertleşmek, öğrenmek ve mümkünse güzelleştirmek…

Bu gün günlerden Ayten”i takviminize alın.​"Annemin Masalları"

Masaldır bunun adı

Dinlemekle çıkar tadı

Sen izin verirsen

Açılır masal kapısı...

Sonuçta herkes kendi masalının kahramanı... Programımızda hem masal var hem de kendi masalının kahramanları...

''Geleceğe bir masal anlat '' diyerek; az gittik uz gittik dere tepe düz gittik...

Nerede mi? Her Çarsamba saat 16:00 da  Radyo İletişim'de.

'Annemin Masalları' nı takviminize alın.Terminal, her hafta sizleri Radyo İletişim stüdyosunda birbirinden değerli konuklarla buluşturuyor. Çoğunlukla davet edilen konuklarla ilgili konulara ağırlık verilen Terminal’de güncel olaylar neşeli sohbetlerle konuşuluyor. “Konuşan, konuklu program” Terminal, Murat Kadaş’ın sunumuyla her Çarşamba 15.00’da Radyo İletişim’de.


Duyuyor musunuz? Hala devam eden bir senfoninin büyülü tınıları bunlar. Sizlere şiir vaat ediyoruz. Yetişmek için koşturduğunuz işleri, içinde kaybolduğunuz kargaşaları bir kenara bırakın istiyoruz. Günlük hayatın akışına biraz kafiye katmanın kimseye zararı olmayacağını biliyoruz. O halde ne bekliyoruz? Her Çarşamba saatler 16.00’ı gösterdiğinde mikrofonu devralıyoruz. Kah Özdemir Asaf’ı ağırlıyoruz, kah Didem Madak’ın “Çiçekli Şiirleri’ni” kokluyoruz. Çiçeklerin akşamlarını, akşamların çiçekleriyle aydınlatırken sizleri de dinlemeye davet ediyoruz.Peşlerinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir.

“Walt Disney”Ne istiyorsanız onun hayalini kurun. Gitmek istediğiniz yere gidin, olmak istediğinizi olun. Düşlemekten hiçbir zaman korkmayın! Gelin hep birlikte “Düşler Sokağı”nda umut inşa edelim.


“Düşler Sokağı” her Salı saat 13.oo’da, Ayşe YÖNEY’in sunumuyla sizlerle.
Dünya spor tarihinin unutulmaz olayları, müzikte bireysel ve grup olarak başarılı isimlerin, sinemanın etkileyici performanslarının konuşulduğu güncel olaylarla birlikte sohbet, kültür ve eğlence programı.Teknolojinin, sanatın, sosyal medyanın ve birbirinden ilginç haberlerin yer aldığı programda haftaya dair olayları konuşuyoruz. Herkese Mutlu Haftalar!Kaçmak istedikleri herhangi bir şeyden kaçamayan ya da şanslı olup kaçmayı başarabilen insanların hikayelerini anlatan, konuşmaya cesaret edilemeyen konuları cesurca yorumlayan “Kaçak” her Perşembe saat 13.00-14.00 arası Radyo İletişim’de.


Tüm dünya radyoları içerisinde bünyesinde en fazla kahraman bulunduran, biraz kültür, biraz sanat, biraz da mizah içeren radyo programı Hasbelkader, her Salı 11.00-13.00 arası yayında.

“Biz burada olduğumuz sürece size söz veriyoruz; dünyayı hiçbir uzaylı işgal edemeyecek.
​ The name of the broadcast stands for the music. Music is an actual venomous creature. Each song can have poisonous effects on people and each song can make you change your perception.For me most importantly when you reach the pleasure of learning the situation that caused the writing of the song(what was the authors/musicians feelings during writing it) you can understand and decipher the codes. It is like a puzzle. It makes you addicted and you start to feel satisfied anytime when you learn something. So here is my aim. I’m planning to decipher the songs and take you on a tour of the musicians’ brain! I also plan to make setlist about one topic and to tell you how they are related to one another. I want to help you to see the things you can’t see at the first sight.


Bu yayının adı aslında müziği ifade ediyor. Müzik aslında zehirli bi canavardır. Her şarkı insanlar üzerinde zehirli bi etkiye sahiptir ve her şarkı algılamanı (dünyaya bakış açını) değiştirebilir. Bence en önemlisi şarkının neden yazıldığını ve yazılırken müzisyeninin/yazarın hislerininin neler olduğunu anlayabilme zevkine eriştikten sonra şarkıyı anlayabilmek ve şarkının gizli kodlarını çözebilmek. Aynı bir bilmece gibi. Sizi bağımlı yapar ve bir şeyler öğrendikçe tatmin olmaya başlarsınız. Ve işte benim amacım da bu. Şarkılardaki gizli sırları çözmeyi ve sizi müzisyenin beyninde bir tura çıkartmayı planlıyorum! Ve ek olarak bir konu üzerine çalma listesi yapıp onların aralarında nasıl bir bağlantı olduğunu açıklamayı planlıyorum. İlk bakışta görünmeyen şeyleri görmenizde size yardım etmek istiyorum.Her program farklı konuklarla, farklı konuların konuşulduğu programımız Günce'ye bekleriz.


​Türkiye’nin en çok dinlenen üniversite radyosuyla Türkiye’nin en çok dinlenen müzisyenlerini buluşturmayı hedefleyen; eğlenceli, yenilikçi, özgür radyonun en eğlenceli, en yenilikçi, en özgür ve en müzik dolu programı “Kırık Kaset” her Pazartesi 16.00-17.00 arasında Radyo İletişim’de. Radyonuzun sesini açmayı unutmayın.

Hepimizin kafasında kalıplaşmış doğrular var. Daha doğrusu, doğru olduğunu sandığımız bilgiler. Ama, ne kadar güncel bilgilerimiz? Doğruluğu değişmeyen bilgiler var mıdır? Tam bu noktada Radyo İletişim aracılığıyla yardımınıza koşuyoruz. “Yanlış Bilinen Doğrular” isimli programımızla yanlış bildiklerimizi unutup doğrularını keşfediyoruz. İlginç, dikkat çekici, eğlenceli konular ve güncel bilgiler ile her Cuma 14.00’da sizlerleyiz. Bekleriz 😊


Baykuşun Güncesi'nde her Cuma saatler 13.00'ı gösterdiğinde Türkiye ve dünyadan kültür sanat olaylarını sizlerle paylaşıyoruz.


"Deniz Mağarası"

Programın yapımcısı ve sunucusu bendeniz Deniz ZEYBEK, Cuma günleri saat 14.00 olduğunda kulaklarınıza bir şeyler fısıldayacağım. 

Para değil, kitap biriktirmek lazım, 
Akıl sahibi olup, aklın içine şiirler yerleştirmek lazım,
İnsanın insanı sevmesi lazım; 
Fakat önce insan olmak lazım. 

Mısralara mısra ekleyip, edebi yâd etmek istiyorum. Kiminle dediğinizi duydum. Tabii ki birbirinden değerli yazar ve şairleri sizinle buluşturarak. 

Gelin edebiyatla tanış olalım, edebimizden ödün vermeyelim. 

zeybek-deniz@hotmail.comMerak ettiğiniz ne varsa, tüm şıklığıyla istifade etmeye hazır mıyız? Siz sevgili dinleyicilerime layık bu programda her hafta farklı konu ve konuklara ev sahibi olacağım. Alanında uzman konuklarımızla moda, sağlık, eğitim vb. konuları konuşurken siz değerli dinleyicilerimizin de eşlik etmesini bekleyeceğiz radyoların başında. "Bir insan bir lisandır" deyip yola çıktığım bu programda her konuktan öğreneceğimiz çok şey olacak. Saatler 14.00'ı gösterdiğinde ben sizleri mikrofonun başında bekliyor olacağım...

O halde hadi gelin..

Şeyda İle Konuşacak Çok Şey Var...Sözün, notanın ve sesin buluştuğu sanatın; o sanatı kusursuz bir şekilde icra edenlerin öykülerinin yer aldığı "Starların Öyküsü" programı her Çarşamba 14.00 ile 15.00 saatleri arasında siz sevgili pop müzik severlerle... 

Arşiv alt yapılı, sağlam bir diskografi bilgisi ile sunulan programımız geçmişten bugüne, devler ve güncel pop müzik icracılarını konu alıyor. 
POTA ALTI

Basketbolun enine boyuna konuşulduğu Pota Altı´nda güncel karşılaşmalar ve Türkiye, NBA, Avrupa Ligleri takip edilecek, sürpriz konuklar Radyo İletişim stüdyosunda ağırlanacak. Radyo İletişim´in yepyeni programı Pota Altı, her Çarşamba 12.05´te.


Orta Şut Karışımı

Hasan Begdili ve Mustafa Balcı, her Salı saat 13 ile 14 arasında spor tarihine damga vurmuş olayları ve gündemi, Radyo İletişim'in Orta Şut Karışımı programında değerlendiriyor.İtalyanların dünya futboluna kazandırdığı bir taktik: Zona Mista

Zona Mista'da Barış Cevahir ve Ufuk Yazlık her hafta Pazartesi 16.00-17.00 arası sevdalısı oldukları sporları konuşuyorlar. Sporun gündemine, tarihine, kültürüne dair dolu bir sohbet sizleri bekliyor.

Kansere bile çare bulundu ama alışkanlıklara çare bulunamadı. Kötü şeyleri hemen alışkanlık haline getiren toplum olmamıza bir sebep de kitle iletişim araçlarından edindiğimiz kötü haberler. “Hiç mi iyi haber yok?” diyoruz, olanları da kötülerin içinde ayırt edemiyoruz. Var efendim! Size öyle güzel haberlerimiz var ki...

Her pazartesi saat 14.00’te Aysel KIRILMAZ ve bendeniz Deniz ZEYBEK, İletim gazetesiyle ortak çalışmamız olan, dünyadan ve Türkiye’den derlediğimiz “Ve Şimdi İyi Haberler”i kulaklarınıza çıtlatacağız.


Spor dünyasından son gelişmeleri her Salı Batuhan HINÇAL Radyo İletişim'de ''Markaj'' altına alıyor..