4. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasından Kuvayi Milliye Destanı'na Ödül

4. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması ödülleri 26 Temmuz’da yapılan törenle sahiplerini buldu.

Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, Sesli-Görüntülü Habercilik, İnternet Yayıncılığı kategorilerinde ödüllerin verildiği törende Radyo Yayıncılığı/Drama Programı dalında İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Aysel Kırılmaz ve Ümit Aygül, “Kuvayi Milliye Destanı” isimli çalışmalarıyla ikincilik ödülü kazandı.

Ekip, Nazım Hikmet Ran’ın “Kuvayi Milliye Destanı” adlı eserinden “Onlar” ve “Birinci Bab-Karayılan Hikâyesi” adlı bölümleri radyo tiyatrosu şeklinde oyunlaştırarak yarışmaya katıldılar.

Eserin yapımcılığını Aysel Kırılmaz, yönetmenliğini ve kurgusunu Ümit Aygül yaparken eserde oyuncu olarak Aysel Kırılmaz, Abdurrahman Sakman, Eralp Yıldız, Hafize Güler, Murat Kadaş, Ümit Aygül ve Dr. Öğr. Üyesi Fırat Tufan sesleriyle rol aldı. Eserin müziklerinde Aykut Arın’ın önceden yaptığı besteler kendisinden izin alınarak kullanıldı, ses kayıtlarını ise Radyo İletişim’de Metin Altuğ aldı.

Törende ikincilik ödülü alan ekip, ödülün büyük kısmını Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’na bağışlama kararı aldı.

“Emeği Geçen Herkese Teşekkürler”

Bu yıl İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan Aygül, “Ben bu yıl mezun oldum mezun olmanın gurur ve sevincini yaşarken okulumuz adına böyle bir ödül alarak mezuniyeti taçlandırmak ayrıca gurur ve mutluluk verici oldu.  Emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Radyo Televizyon ve Sinema bölümü öğrencisi Aysel Kırılmaz ise Radyo İletişim’de program hazırlayıp sunarken çalışmayı yapmaya karar verdiğini anlatarak, çalışmanın ortaya çıkarılmasında büyük özveri gösteren ekibe ve Dr. Öğr. Üyesi Fırat Tufan’a teşekkür etti.Galeri